STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "KUBUŚ"

05-071 DŁUGA SZLACHECKA, UL.POPIEŁUSZKI 53, HALINÓW

 

Galeria Zdjęć

Aktualności roku szkolnego 2012/2013

        …… 10 lat minęło ……        

        W dniu 22 czerwca Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych KUBUŚ
w siedzibie Domu Kultury w Długiej Szlacheckiej obchodziło swoje 10 lat istnienia. Uroczystość była tym bardziej podniosła, bo w tym roku otrzymaliśmy tytuł „Zasłużony dla gminy Halinów” nadany przez władze miasta.

        Jak przystało na tak ważną uroczystość rozpoczęto polonezem zatańczonym przez podopiecznych i opiekunów, przygotowanym przez terapeutkę Jolantę Ostrowską na profesjonalnej scenie, którą za sponsorował Pan Mirosław Lesiński. Wzruszającym momentem było wypuszczenie przez dzieci baloników ze swoim imieniem, wysyłając tam samym swoje prośby i marzenia, nie zapomniano też o balonikach Bartka Ani i Anuli, którzy odeszli za wcześnie. Wydaje mi się, że w tym momencie uniosły się w górę nasze serca i wszystkich naszych sympatyków, pojawiły się łzy i serdeczne spontaniczne uściski. Po powitaniu zaproszonych gości, wśród których były władze miasta na czele z Panem Burmistrzem, Panie Dyrektorki ze Szkół w Chobocie, Halinowie, ks. Proboszcz z parafii Halinów, dyr. delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, klub motocyklowy „GREMIUM” z Halinowa, OSP Długa Szlachecka, sympatycy i przyjaciele.

        Pani Prezes Urszula Puniewska przedstawiła w skrócie historię Stowarzyszenia, które powstało 2003 roku i było siłą codziennych zmagań. Pomysłodawczyni i pierwsza pani Prezes Aneta Miszczuk-Nowak i jej prywatne mieszkanie, jako siedziba, i zajęcia odbywające się
w świetlicy środowiskowej – takie były początki. W roku 2004 na czele Stowarzyszenia stanęła nowa Prezes p. Urszula Puniewska ( do dnia dzisiejszego) oraz uzyskało stowarzyszenie status organizacji pożytku publicznego i mogło pozyskać 1% podatku, aby rozszerzyć wachlarz terapii. Dzięki silnej woli, determinacji w zdobywaniu środków samej Pani Prezes i rodziców, przychylności społeczeństwa a także pracy Wolontariackiej – bezpłatnie zajęcia prowadziły nauczycielki Krystyna Świerczyńska, Iwona Napiórkowska, Ewa Kupiec. Zajęcia dla dzieci – muzykoterapia, fizjoterapia, zajęcia z pedagogiem i zajęcia plastyczne
a także logopedyczne odbywały się regularnie już w nowej siedzibie – Domu Kultury
w Długiej Szlacheckiej, której użyczyły nam władze miasta – poprzez p. burmistrz Jolantę Damasiewicz i obecny p. burmistrz Adam Ciszkowski. Ten dzień to czas również podziękowań – p. Katarzynie Malinowskiej, która zajęła się stroną prawną Stowarzyszenia. Sponsorom firmie Lotto, firmie Tchibo, grupie motocyklistów z Halinowa i innym, którzy uświetnili uroczystość
z okazji dnia dziecka, mikołajek. Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia sympatycy zostali odznaczeni orderami przygotowanymi przez dzieci i terapeutkę od plastyki p. Grażynę Jałochę „serce za serce”.

        Dla naszych dzieci wystąpiły dzieci ze szkoły w Chobocie, gimnazjaliści z Halinowa i zespół muzyczny Reaven, który poderwał do tańca uczestników i dzieci. O stronę gastronomiczną zadbał Marcin Sikorski, który również za sponsorował tort urodzinowy dla Stowarzyszenia, który wjechał w asyście Strażaków z Długiej Kościelnej na scenę gdzie z gracją dzieliły go
p. Prezes i p. Wiceprezes a każdy z uczestników mógł go degustować. Przez 10 lat zyskaliśmy sympatię społeczeństwa i władz gminy. Świadczy o tym dzisiejsza uroczystość, która jest bardzo rodzinna i wyjątkowa. Mamy nadzieję, że to, co najpiękniejsze jeszcze przed nami tak jak powiedziała p. Prezes Urszula Puniewska.

-zapraszamy do galerii-


„KUBUŚ” DZIĘKUJE        

        Stowarzyszenie „KUBUŚ” serdecznie dziękuje wszystkim gościom, którzy przyjęli zaproszenie na uroczystość 10-lecia działalności i zaszczycili nas swoją obecnością w tak ważnym dniu.

Dziękujemy za życzliwość, uznanie i sympatię. W tym dniu byliśmy jedną wielką rodziną,
a nasze dzieci czując dużo dobroci i życzliwości z państwa strony, mogły się zaprezentować
w tak pięknym stylu, bo tylko dobroć i pozytywne emocje uwalniają z nich to,
co najpiękniejsze, szczerość i prawdziwą radość.

Szczególne podziękowania składamy:

Panu Mirosławowi Lesińskiemui sponsorowi sceny, Panu Marcinowi Sikorskiemu sponsorowi tortu, druhom OSP w Długiej Szkacheckiej za uroczystą asystę i młodzieżowemu zespołowi REAVEN za koncert. Dziękujemy także władzom Gminy za pomoc w organizacji tej uroczystości.

Dziękują rodzice, dzieci i Zarząd stowarzyszenia.


Fundacja LOTTO Milion Marzeń dla Kubusiów

        W sobotę 25 maja w siedzibie Stowarzyszenia KUBUŚ powiało magią i czarami. Wolontariuszki Totalizatora Sportowego Anna Chałdaś, Monika Kobus, Anna Oszczewska, Beata Rumińska, Edyta Stępień i Joanna Więckowska pod kierownictwem koleżanki
z pracy Elżbiety Otto zaczarowały na jeden dzień świat naszych dzieci. Projekt
„KAŻDY KUBUŚ TO CZARODZIEJ” realizowany był w ramach 4 edycji Kumulacji Dobrej Woli prowadzonej przez FUNDACJĘ LOTTO MILION MARZEŃ.

Atrakcjom nie było końca powstawały kolorowe tęcze z piasku, autoportrety, portrety mam – łudząco podobne do oryginałów, bańki a nawet banie mydlane, spacer z kijkami do nordic walking, które otrzymaliśmy w prezencie. Zajęcia manualne przeszywane były wesołą muzyką a piosenka zespołu Weekend „Ona tańczy dla mnie” stał się hitem imprezy gdzie gwiazdą mikrofonu okazał się Michał i Marek. Organizatorzy zadbali również o regenerację sił
– można było posilić się kiełbaską z grilla, wypić sok, herbatę, przegryźć coś słodkiego.
Na zakończenie imprezy, która upłynęła w przyjaznej atmosferze, wspólnej zabawy
z WOLONTARIUSZKAMI LOTTO każde z KUBUSIÓW otrzymało upominek.

Pani Elżbieto powiedziała Pani zdanie „Chciałam dać radość dzieciom, zobaczyć ich uśmiech”, zapewniamy Panią że się to WOLONTARIUSZOM LOTTO udało w 100%. Dobro powraca, życzymy żeby ono do Państwa wróciło i dało motywację do dalszego działania. Dzięki takim inicjatywom zwykły szary dzień dla naszych dzieci staje się piękna kolorową tęczą.

DZIĘKUJEMY !

-zapraszamy do galerii-


Święto Miasta Halinów 02.05.2013r i Nagroda dla Stowarzyszenia

Jak co roku 2 maja obchodzono jest święto miasta i gminy Halinów.

O godz.12.00 odbyła się uroczysta msza święta w intencji mieszkańców. Piknik przed domem kultury rozpoczął się o godz.16.00, ale już od rana można było korzystać z atrakcji pikniku. Plac był zapełniony stoiskami wzg. zainteresowań i wieku. Dmuchane zamki, kolorowe balony, kucyki, wata cukrowa, lody. W powietrzu unosił się zapach kiełbasek z grilla. Co bardziej głodni mogli posilić się pajdą swojskiego chleba ze smalcem.

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych KUBUŚ zorganizowało kiermasz różnorakich przedmiotów. Darczyńcy i miłośnicy stowarzyszenia przekazywali dobrowolne kwoty na rzecz podopiecznych. Mimo niesprzyjającej pogody zainteresowanie kiermaszem było duże, zebrano 2320zł – kwota ta została przekazana na cele zgodne ze statutem,
na wyjazdy rehabilitacyjne podopiecznych.

Po dużej dawce rozrywki – występy, koncerty a szczególnie występ gwiazdy disco polo – Zespołu Weekend przystąpiono do części oficjalnej, w której to Nasze Stowarzyszenie otrzymało „Uchwałą XXXV Rady Miejskiej w Halinowie – HONOROWE WYRÓŻNIENIE „Zasłużony dla Gminy Halinów” za pełną poświęcenie wieloletnią pracę społeczną dla dzieci niepełnosprawnych.

Wzruszenie nie dało się ukryć gdy to odbiór wyróżnienia z rąk p.Burmistrza Adama Ciszkowskiego i p. Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Elżbieta Orzełowska
na scenie na czele z p.Prezes Urszulą Puniewską i współzałożycielami stowarzyszenia pojawiła się cała Kubusiowa rodzina . Była to bardzo uroczysta chwila bo w tym roku obchodzimy
10 lat działalności. Władzom miasta, sympatykom, sponsorom naszego stowarzyszenia dziękujemy za zaufanie i wsparcie.

Dzięki powyższemu coraz bardziej czujemy się zauważani wzg. naszego motta „Jesteśmy wśród Was”-zapraszamy do galerii-


Karnawał w KUBUSIU

Dzięki aktywności rodziców i sponsorom w dniu 09.02.2013r w siedzibie Stowarzyszenia KUBUŚ w Długiej Szlacheckiej podopieczni wesołą zabawą żegnali karnawał.
Bal rozpoczęli aktorzy teatru „Coliberek” z Warszawy, którzy gościli w „Kubusiu” już po raz kolejny a tym razem zasponsorowali sztukę o tematyce zimowej, bogatej dydaktycznie z udziałem publiczności.  Po spektaklu aktorzy wraz z uczestnikami w kolorowych przebraniach postaci z bajek ruszyli w wesołe pląsy przy dźwiękach dyskotekowej muzyki.
W przerwach tanecznego szaleństwa wszyscy mogli posilić się tradycyjnymi pączkami
i faworkami, które niezawodnie zasponsorowali Państwo Grabowscy z piekarni MEGMA
w Halinowie.
Atmosfera wspólnej, beztroskiej i wesołej zabawy odbijał się na twarzach dzieci.

Za tę radość dziękujemy sponsorom w imieniu podopiecznych Kubusia i rodziców.

-zapraszamy do galerii-


Podziękowania dla Św. Mikołajów 2012 roku

        Dzieci i rodzice, oraz Zarząd Stowarzyszenia „KUBUŚ” serdecznie dziękują:

Pracownikom Firmy Colgate Palmolive za przekazanie mikołajkowych paczek z wymarzonymi prezentami dla naszych podopiecznych. Dziękujemy za wielkie serce, życzliwość i bezinteresowność.

Dziękujemy członkom Klubu Motocyklowego BAD 7 MC HALINÓW że po raz kolejny obdarowali nasze dzieci paczkami ze słodkościami. Dziękujemy za ciągłą pamięć, radość i uśmiech naszych dzieci.

Zarząd Stowarzyszenia gorąco dziękuje Firmie COLGATE PALMOLIVE w Halinowie, a szczególnie dyrektorowi Panu Radosławowi Wiśniewskiemu za przekazanie środków pieniężnych z przeznaczeniem na fizjoterapię dla podopiecznych.
Dziękujemy za zainteresowanie naszym Stowarzyszeniem, zaufanie nam, a przede wszystkim zrozumienie i wsparcie naszych działań. Wielkie podziękowania za pomysł i realizację „akcji świątecznej dla KUBUSIA”.

Serdeczne podziękowania dla Pani Kasi Paulinek i Pani Małgosi Pieczowicz za koordynację, Zaangażowanie i wysiłek włożony w organizację „akcji świątecznej dla KUBUSIA”.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY


Wolontariusz Tchibo. Chce pomagać” 24.11.2012r

        Już po raz drugi Stowarzyszenie Kubuś zostało beneficjentem programu firmy Tchibo „Wolontariusz Tchibo. Chce pomagać”. 24 listopada w siedzibie stowarzyszenia w Długiej Szlacheckiej odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne. Tematem warsztatów były bożonarodzeniowe stroiki. W atmosferze wspólnej zabawy i pod czujnym okiem terapeutek spod niezbyt sprawnych fizycznie rąk powstały prawdziwe świąteczne cudeńka. Mnóstwo materiałów i pomocy dostarczonych przez wolontariuszy tchibo i różnorodność technik pozwoliło każdemu dziecku wykazać się pomysłowością i kreatywnością.

Goście Kubusia przygotowali dla uczestników słodki poczęstunek , a na zakończenie przybył sam Św.Mikołaj wręczając każdemu dziecku świąteczny prezent. To było bardzo ciepłe i serdeczne spotkanie, ale najważniejsze są więzi jakie w tym dniu zostały nawiązane. Dzieci zyskały nowych fantastycznych przyjaciół – wolontariusze natomiast przekonali się, że dzieci z niepełnosprawnością to ciepłe, wrażliwe
i otwarte na świat osoby, wystarczy dać im szansę, aby mogły w tym świecie zaistnieć.

Gorące podziękowania dla wolontariuszy Tchibo , a w szczególności dla koordynator programu Pani Iwony Sochackiej, mieszkanki Halinowa.

-zapraszamy do galerii-


Warsztaty Kulinarne u Pani Anity 10.11.2012r

        W dniu 10 listopada 2012r na zaproszenie Pani Anity Tkaczyk właścicielki Pizzerii „STACJA RESTAURACJA” podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „KUBUŚ” wraz
z rodzicami uczestniczyli w zajęciach kulinarnych. Pod czujnym okiem szefowej mogli poznać przyrządzenie pizzy od kulis. W stosownym stroju każdy uczestnik indywidualnie miał możliwość wykazać się pomysłowością, fantazją i poczuciem estetyki w przygotowaniu dla siebie pizzy.
W trakcie zajęć dzięki właścicielce panowała ciepła rodzinna atmosfera. Dzieci mogły się spotkać, świetnie się bawić i wykonać coś ciekawego. Uwieńczeniem zajęć było zjedzenie zrobionej przez siebie pizzy w gwarze rozmów i radosnego śmiechu w towarzystwie koleżanek i kolegów. Na zakończenie dzieci dostały od właścicielki słodką przekąskę.

PANI ANITO gratulujemy pomysłu, zaangażowania w pomoc i dostarczenie radości tym najsłabszym. Jeśli powyższe może być zaraźliwe to jesteśmy za.

-zapraszamy do galerii-


"W bajkowym świecie" - Pacanów 09.2012r

        W dniach 15.09.-16.09.2012r. podopieczni Stowarzyszenia , oraz ich rodziny i terapeuci uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Europejskiego Centrum Bajki w Pacacnowie
„W bajkowym świecie..”. Wycieczka była współfinansowana przez PCPR w Mińsku Mazowieckim ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych.

        „Kubusie” odwiedzając Europejskie Centrum Bajki zostały zaproszone na wystawę „Bajkowy świat” , która pozwoliła na 1,5 godz. przenieść się w świat baśni, bajki i ludowych opowieści. Nasze dzieci były bardzo aktywne i chętnie wlączały się do zabawy, która została tak pomyślana ,aby rozwijała pomysłowość i kreatywność .
        Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie malowniczego Sandomierza. Na nocleg pojechaliśmy do gospodarstwa agro-turystycznego „Orlik” k/Sandomierza.

-zapraszamy do galerii-


 
1% Podatku
  • Przekaż 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia "KUBUŚ"
    w ten sposób wspierasz naszą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych

  •      KRS 0000173131

Darczyńcy

Dziękujemy